VIDEO: een CR250 van 1995 vergeleken met een CRF450R

Crossmotoren zijn het voorwerp van een constante evolutie. In de geschiedenis zijn er drie mijlpalen met telkens een grote sprong in de gebruikte technieken.
De eerste grote stap kwam er eind de jaren ’60 van vorige eeuw toen de viertakten werden weggedrukt door de lichtere en snellere tweetakten. De volgende revolutie kwam er in 1981 met de introductie van de monovering, waterkoeling en schijfremmen. Rond de eeuwwisseling kwam stap drie met de viertakten die het weer overnamen van de tweetakten.
Daarom is het leuk om een vergelijking te maken van oud en nieuw. De vergelijking moet wel realistisch zijn en daarom wordt in de video terug gegrepen naar een Honda CR250 van 1995. De machine heeft alles wat een goede tweetakt moet hebben zoals goede stuureigenschappen, een goed werkende upside-downvering, een krachtig motorblok, een powervalve en natuurlijk de gebruikelijke schijfremmen, monovering en vloeistofkoeling. Deze oude maar nog krasse Honda wordt vergeleken met een Honda CRF450R van 2021. De CRF heeft natuurlijk zijn kwaliteiten en is een krachtpatser van formaat maar de bevindingen van de testpiloot zijn verrassend. Kijkt u maar mee.
Ook te lezen
EK dames: Danée Gelissen weer op het podium
In het Zweedse Helsingborg heeft Mathea Selebo de derde wedstrijd van het EMX dames kampioenschap gewonnen. De Noorse werd tweede en eerste waarmee ze de dagzege pakte voor Maltilda Huss …Francisco Garcia pakt Spaanse 125cc titel
De 38 punten voorsprong in het Campeonato de Espana de Motocross 125cc waren ruim voldoende voor Francisco Garcia. Tijdens de finale op het circuit van Bellpuig weet de Husqvarna-rijder vierde …Titel n°14 voor Spaans MX1 kampioen Butron!
Geen zware strijd tijdens de finale van het Campeonato de Espana de Motocross MX1. Jose Butron (foto) kwam met twee punten voorsprong naar Bellpuig maar Carlos Campano was afwezig! De …Drama voor Nilsson, Braceras wint Spaanse MX2 titel
Een drama voor Samuel Nilsson die als leider naar de finale van het Spaans MX2 kampioenschap kwam. De KTM-rijder trainde het snelste maar op zondagmorgen tijdens de warming-up raakte hij …
Uw reacties