Via social media bereikte ons vandaag het bericht dat Walter Roelants een zwaar ongeval heeft gehad. De gevolgen zijn zeer ernstig want er wordt gesproken van een verlamming vanaf de borst naar beneden.
De precieze omstandigheden van het ongeval zijn ons niet bekend maar hij was met vrienden van Marokko naar de Senegalese hoofdstad Dakar aan het rijden toen het onderweg misliep. In 2014 raakte zoon Joël (nu onze nationale bondscoach) verlamd nadat hij tijdens de trainingen van de GP van Italië in Maggiora crashte.
Walter Roelants nam in 2021 deel aan de Dakar rally om geld in te zamelen voor “To Walk Again”, een VZW die steun biedt aan personen met een verlamming. In 2022 kwam hij in diezelfde Dakar Rally zwaar ten val en liep enkele gebroken ruggenwervels en een klaplong op. Het blijkt nu dat Walter identiek dezelfde blessure heeft opgelopen dan zijn zoon Joël.
Hieronder het bericht dat Axel Roelants verspreidde op social media.
Tekst: Danny Hermans