Heeft Jacky Martens een bijzondere band met Finland? Wie weet, hij won er zelf twee halfliter GP’s. Anno 2025 reed Brent Van Doninck naar zijn sterkste prestatie (9-4) ooit voor JM Honda Racing. Noel Zanocz won zelfs in de EMX250, zijn 2e eindzege van het seizoen.
In de eerste MXGP manche kwam van Doninck niet goed weg bij maar door een aantal slimme lijnen in de beginfase, maakte hij direct veel plaatsen goed. Brent werkte zich op naar P7 maar door een val in het 2 deel van de wedstrijd moest hij uiteindelijk genoegen nemen met een 9e plaats.
Ook in de tweede manche haalde van Doninck in de eerste paar bochten verschillende rijders in. Zo stootte hij al in de beginfase door naar een 5e stek. Vervolgens zette hij de aanval in op Jago Geertsvoor de 4e plaats. In de hete omstandigheden hield van Doninck een strak tempo en behield de vierde plaats tot de finish.
Brent van Doninck: “Dit is mijn eerste top vijf plaats voor JM Honda Racing. Het even geduurd om op dreef te komen na mijn blessure maar ik voel me heel goed op dit moment. Ik hoop dan ook dat we het seizoen sterk af kunnen sluiten.’’
Van Doninck eindigde zesde in het dagklassement en staat nu 20e in de MXGP stand.
Zanocz ruikt z’n kans!
Noel Zanocz begon aan het weekend met een zevende tijd in de tijdtraining. Daarmee blijf hij onder de verwachtingen. Door de overname van de KymiRing door de Hongaarse TRP Hungary was de race ook een beetje een thuisrace voor Noel.
De start van de eerste manche was matig. Zo moest de Hongaar van in 9e stelling aan de bak. Gedurende de wedstrijd werkte hij zich op naar een tweede plaats maar door een foutje vielhij terug naar de 3e plaats.
Nadat hij in de 2e manche een goede start nam, remonteerde hij van P4 naar P2. Vervolgens ging hij in de aanval op leider Janis Reisulus. De EMX125 kampioen nam vlot de maat van zijn titelrivaal. Gecontroleerd maakte hij de klus af om met meer dan 8 seconden voorsprong te winnen. Met een 3-1 score in de manches won de JM Honda Racing rijder ook de eindstand. Zanocz blijft niet alleen 2e in de EMX250 stand, hij nadert ook tot op 28 punten van Reisulis in de tussenstand.
Noel Zanocz: “Ik was absoluut niet tevreden over mijn manier van rijden in de eerste manche. Dat wilde ik graag recht zetten in race twee. De start van de tweede manche was al iets beter dan de eerste. Ik zat derde of vierde in het begin, en tegen het einde van de tweede ronde reed ik op plek twee. Daarna probeerde ik Reisulis te volgen, maar hij begon wat foutjes te maken. Toen vond ik mijn moment en ben ik ‘m voorbij gegaan. Ik ben echt heel blij met deze manchezege én met het totaalresultaat. Het betekent veel voor me. Dit voelt bijna als een thuis-GP, en dat maakt het extra speciaal.”
Foto’s: Fullspectrum Media