Published On: 28 juli 2025

Na het diepe zand in Finland kregen de rijders in Tsjechië een hard, old-school circuit voorgeschoteld. Op het iconische parcours van Loket behaalden Monster Energy Yamaha Factory MXGP-rijders Calvin Vlaanderen (7e) en Jago Geerts (8e) allebei een top-10 notering.

Voor Maxime Renaux, die terugkeerde na blessureleed, begon de GP veelbelovend met P6  in de eerste reeks, maar moest in de herneming naar de kant nadat hij werd aangereden.

Renaux keert sterk terug, maar valt uit na aanrijding

Maxime Renaux maakte in Loket zijn comeback na een vervelende heupblessure die hem twee GP’s aan de kant hield. De Fransman toonde meteen zijn klasse met een vijfde plaats in de modderige kwalificatierace op zaterdag. Die lijn trok hij door op zondag, onder droge omstandigheden. Na een achtste startpositie in de eerste manche schoof hij snel op voorbij Tom Koch. Renaux hield het hoofd koel, zelfs toen Glenn Coldenhoff hem halfweg passeerde. Hij profiteerde van een fout van Seewer en pakte in de slotfase ook nog Isak Gifting, goed voor plaats zes.

In de tweede manche schoot Renaux uitstekend uit het starthek, maar in de eerste bocht werd hij hard in de flank geraakt door een andere rijder. Hij hervatte als laatste, klom nog op naar P20, maar moest de strijd alsnog staken.

Maxime Renaux:
“Een zwaar dagje. Ik had geen geweldige start in de eerste reeks en vond mijn draai niet op dit circuit. Die zesde plaats was eigenlijk nog vrij goed dan. En dan die tweede reeks… Tja, er was een gast die rechtdoor reed in plaats van de bocht te nemen. Hij knalde me pardoes ondersteboven. Ik voelde me geradbraakt en had ook een probleem met de achterrem. Ik heb nog even geprobeerd, maar tevergeefs.”


Vlaanderen toont vechtlust

Calvin Vlaanderen, in het verleden al succesvol in Loket (reekszeges in 2018 en 2023), kende een moeizame start van zijn weekend. De Zuid-Afrikaan bleef zaterdag in de modder steken op P11 in de kwalificatie. Ook de eerste manche op zondag verliep niet zoals gepland. Na een crash in de eerste ronde moest hij vanaf plek 26 aan een inhaalrace beginnen. Halverwege zat hij al op P15, maar een fout wierp hem weer terug. In het tweede deel van de race reed hij van P19 naar een verdienstelijke 11e plaats.

In de tweede manche had Vlaanderen een veel betere start. Hij dook als vijfde de eerste bocht in, vlak achter Gifting, en zette lange tijd druk op de Zweed. Maar hoe hard hij ook pushte, een inhaalmanoeuvre bleef uit.

Calvin Vlaanderen:
“Ik wou dit weekend meer dan een zevende plaats. Ik had ook het gevoel dat ik de snelheid had voor een beter resultaat. Ik ben teleurgesteld dat ik het niet heb kunnen uitvoeren zoals ik wou. Vooral de eerste reeks viel tegen: crash in eerste ronde, terugkeren en dan opnieuw vallen. Het was constant zwoegen geblazen. De tweede reeks was een stuk beter. Na een goede start zat ik meteen vijfde, achter Gifting. Ik ben blijven pushen, maar vond geen gaatje om hem te passeren.”


Geerts herpakt zich na moeizame start

Jago Geerts, in 2022 en 2023 nog winnaar van de MX2 in Loket, reed op zaterdag lange tijd in zesde positie in de kwalificatie, maar viel in de slotfase terug naar P10. In de eerste manche had hij een matige start en beet hij zich lange tijd stuk op Tom Koch. Halverwege kon hij de Duitser alsnog verschalken voor plaats tien. Brent Van Doninck ging Geerts nog voorbij, maar Mattia Guadagnini moest eraan geloven. Uiteindelijk kreeg Geerts nog een plaats cadeau na de diskwalificatie van Van Doninck: P9.

In de tweede manche startte Geerts beter en reed lange tijd stabiel op de zevende plaats. In de slotfase kwam echter Ruben Fernandez nog voorbij, waardoor de Belg als achtste finishte.

Jago Geerts:
“In de eerste reeks nam ik een povere start en voelde ik me niet comfortabel. In dat opzicht is een top 10-finish nog vrij goed. In de tweede manche was mijn start beter en reed ik lange tijd in zevende positie. Tot ik op het einde mijn enkel weer verdraaide. Ik moest noodgedwongen wat vertragen, waardoor Fernandez me nog kon passeren. Achtste in de GP. Niet slecht, maar het kan natuurlijk beter.”

Foto’s: Fullspectrum Media