Published On: 1 september 2025

Toen ik voor enkele jaren de switch van internationaal naar oldtimers mee maakte, dacht ik eerder aan een zwanenzang voor AMC Orp-Le-Grand. Nu is het duidelijk dat het bestuur voor de goede richting koos. Zeker als ik zag wat er gisteren allemaal te zien en mee te maken was aan de boorden  van de Kleine Gete. Veel volk, een mooie mini-motorbeurs, annex koopjesmarkt en tientallen  veteranen uit vroegere MX-veldslagen. De omkadering van de Trofee 875 kon niet geslaagder zijn. Met als kers op de taart een aantal gerenommeerde winnaars.

Meervoudig Europees kampioen Brad Anderson slaagde er niet in om zijn team naar de trofee zege te stuwen. De Brit wist alle reeksen van de Trofee 875 Evo te winnen. Dat deed hij telkens voor Ken De Dijcker en Nicolas Vennekens. Die werd winnaar van de 250-klasse en Mattéo Puffet stond voor de zoveelste maal op het podium als 125-winnaar. Puffet had voor Orp zelfs verzaakt aan de VMCF-titel. Want even later werd hij met zijn TBT Racing (De Dijcker, Jean-Marc Balbeur) als winnaar van de Trofee 875 Evo uitgeroepen. De sterke Britten werden tweede omwille van hun zwakkere derde man Genge Keiren. De familie Caprani werd derde.

Een gedreven Laurent Lacasse won alle reeksen in de Trofee 875 Classic. Hier ging hij Didier Stommen en Killian Branco vooraf.  Branco, die met zijn ART-ploegmaats Paul Stauder en Romain Jacquiot de Trofee 875 Classic zou winnen voor Suzuki Geboers.

De laatste teamklasse was deze van de Trofee 875 Vintage. Alle reeksen werden gewonnen door de onverslijtbare Jan Blancquaert. Die reed op de zeer zeldzame Tsjechische Puki motor. Hij versloeg teamgenoot Bjorn Verdoodt en Dennis Wagemans.  Team Belgium Twin Air werd ook eindwinnaar met als derde man Stan Feyaerts. Tweede werd Husqvarna Bens, voor het team van AMC Orp-Le Grand zelf.

Als eerbetoon aan Gaston Rahier was er een sterk bezette GP125-race. Beide manches waren voor Mattéo Puffet, die won voor Neville Bradshaw en Tom De Belder. Steve Ramon werd vierde.

De nevenwedstrijden gingen naar Marco Briers in de Evo-klasse en naar Danny Scheers in de Classic.

Orp-Le-Grand leverde een zeer fijne jubileumeditie af. Een enkel puntje van kritiek op een voortreffelijke organisatie: de huldiging mag best iets korter.

Foto: Start Trofee 875 EVO, holeshot Brad Anderson. Credits Peter Borremans

Als toemaatje een vrachtwagenlading aan foto’s van MX-Maatjes: https://photos.app.goo.gl/Wv3UjCmqhHLtNABFA