Team Belgium trekt met vicewereldkampioen MXGP Lucas Coenen (18), tweelingbroer Sacha Coenen (18) en Liam Everts (21) naar de Motorcross der Naties. Aan de prestigieuze landencompetitie in de VS nemen de beste motorcrossers ter wereld deel. Kan Team Belgium zijn status van underdog waarmaken? Een driedubbel interview!
Met de Motocross of Nations in het Amerikaanse Crawfordsville in Indiana zijn de beste motorcrossers van ons land komend weekend toe aan hun laatste race van het seizoen. En voor één keer strijden ze niet tégen maar mét elkaar. Met tweelingbroers Lucas (MXGP) en Sacha Coenen (MX2) en Liam Everts (foto onder tijdens de MX Of Nations twee jaar geleden) in de Open categorie zou Team Belgium zomaar eens op het podium kunnen belanden!
De Motorcross der Naties (MXON) is de jaarlijkse afsluiter van het seizoen. Het is een landenwedstrijd waarbij elke natie drie rijders afvaardigt in drie categorieën: MXGP (Lucas Coenen), MX2 (Sacha Coenen) en Open (Liam Everts). De wedstrijd bestaat uit drie reeksen, met telkens twee deelnemers per land.
Topfavorieten voor de winst zijn titelverdediger Australië, de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland. Maar met een vicewereldkampioen en twee MX2-winnaars is ook Team Belgium onder leiding van bondscoach Joël Roelants niet te onderschatten. De inzet? Eeuwige roem en die titel nog eens naar België brengen, want dat is ondertussen al van 2013 geleden. België won de Motorcross der Naties in totaal al vijf keer.
BIJNA ALLES GEWONNEN
Zitten er nog genoeg energie en motivatie in de tank om alles eruit te halen in de MXON?
Lucas Coenen: “Motivatie is er altijd. Zelfs onlangs in Australië, toen de wereldtitel al onmogelijk was, heb ik alles gegeven. Ik heb nog véél motivatie. Ik wil gewoon de beste zijn. En er is altijd nog marge voor verbetering. Ik blijf leren en verbeteren, en naar de VS gaan gaat me weer een stukje beter maken.”
Liam Everts: “Ik heb er enorm veel zin in. Ik ben er klaar voor en we hebben een heel sterk team.”
Hoe blikken jullie terug op jullie seizoen?
Sacha Coenen: “Goed en niet goed. We stonden bijna elk weekend op het podium. De laatste drie wedstrijden heb ik bijna alles gewonnen. Dus ja, ik ben tevreden, maar het kan altijd beter.”
Lucas: Coenen “Ik ben tevreden met mijn seizoen. Ik kende een moeilijke start door problemen met mijn polsen. Mijn seizoen was al bijna geslaagd door gewoon aan de start te staan van de eerste GP in Argentinië. Nadien heb ik nog zes GP’s gewonnen. Alleen de titel niet… Ik weet wat ik slecht heb gedaan, en dat is niet heel veel. Maar ik had zeker een goed seizoen.”
Liam Everts: “Het was geen makkelijk seizoen. Ik kwam terug van een zware blessure na die crash in 2024 en crashte opnieuw in Finland. Het was met vallen en opstaan. Ik was erg tevreden over mijn laatste race, maar dat vertaalde zich niet in het resultaat. Het was een moeilijk einde.”
THE AMERICAN DREAM
Met welke ambitie staat Team Belgium aan de start?
Lucas Coenen: “We hebben een goed team en reizen met ambitie naar de VS. Sacha en ik zijn momenteel goed in vorm, en ook Liam maakt een heel solide indruk. We zijn snelle, consistente rijders, en die consistentie zullen we nodig hebben voor een goed overall resultaat. Het is cool om in de VS te racen, dus daar ga ik zeker van genieten. Er doen enkele zeer ervaren rijders mee, ik vind het fun om het tegen hen op te nemen.”
Liam Everts: “Ik heb me goed voorbereid en wil het zo goed mogelijk doen in de open klasse. Het is mijn eerste wedstrijd op een 450, dus erg interessant. Lucas en Sacha zijn er ook klaar voor, dus alles kan eigenlijk. Als iedereen scherp staat kunnen we een erg mooi resultaat rijden.”
Sacha Coenen: “Ik voel dat we een sterk team hebben. Podium zou mooi zijn. Ik kijk er echt naar uit: het is een heel mooie wedstrijd met veel fans en een mooie baan. Rijden in de USA is sowieso een droom voor mij.”
Wat zijn jullie plannen na de MXON? Waar kijken jullie het meest naar uit als het seizoen erop zit?
Sacha Coenen: “Wij blijven nog drie weken langer in de VS: een beetje rusten, trainen en testen. Dat gaat leuk zijn! Nadien ga ik twee weken op vakantie. Golf spelen. Gaan rijden met de motor. Veel tennis en sport met onze vrienden, zolang het maar leuk is.”
Lucas Coenen: “Rusten. Voetballen, tennissen, golfen. Eigenlijk hetzelfde als tijdens het seizoen. Wij blijven altijd trainen met de motor. We doen dat graag en dat houdt ons scherp.”
Liam Everts: “Eerst naar huis en dan nog twee kleine wedstrijden. Laat maar komen!”
Bedankt voor jullie tijd, veel succes ginder!
Tekst: Karel Voet
Foto’s: Red Bull Contentpool