Published On: 17 oktober 2025

Afscheid nemen, zou naar verluidt moeilijk zijn. Daar is in deze periode van het seizoen echter niets van te merken. Rockstar Energy GASGAS Factory Racing heeft Justin Barcia (33) bedankt voor “vijf historische jaren samen”.

De populaire veteraan bezorgde GasGas de eerste 450SX Main Event- en 450MX-overwinningen van het merk in AMA Supercross- en Pro Motocross.

Barcia kwam in 2021 bij GasGas. In hun eerste 450SX Main Event op de MC 450F won hij meteen bij zijn GasGas debuut in Houston. Die historische eerste overwinning was bovendien de eerste keer dat GASGAS een Supercross Main Event won.


BamBam behaalde dat jaar nog drie podiumplaatsen in indoorwedstrijden en eindigde als vierde in het eindklassement van de 450SX, voordat hij GASGAS in hetzelfde seizoen de eerste overwinning in de Pro Motocross bezorgde tijdens de Spring Creek National met een 1-2-score.

In de vier seizoenen die volgden, behaalde Barcia een reeks podiumplaatsen in zowel Supercross als Pro Motocross, met nog een 450SX Main Event-overwinning in East Rutherford in 2023 op de GASGAS MC 450F Factory Edition.

Barcia werd vijfde in het algemeen klassement van zowel het AMA Supercross-kampioenschap van 2022 als dat van 2023. In 2025 eindigde BamBam met Rockstar Energy GASGAS Factory Racing op de tiende plaats in het hele SuperMotocross World Championship (SMX)-seizoen.

Naar alle verwachting zal Barcia spoedig worden bevestigd bij het nieuwe Troy Lee Designs Ducati Racing team.

Foto: Align Media