Na tien jaar afwezigheid keert de Motocross International van Valence dit weekend terug op de kalender. Op zondag 1 februari fungeert het evenement opnieuw als officiële opener van het Franse motorcrossseizoen.
Omdat dit weekend ook de eerste ronde van de Internazionali d’Italia in Alghero wordt verreden, bleef het even afwachten waar de internationale toppers aan de start zouden verschijnen. Dankzij de logistieke voordelen kiezen zij massaal voor Italië: na hun trainingskamp op Sardinië kunnen ze daar meteen ook hun eerste wedstrijd afwerken.
Traditioneel biedt Valence rijders de eerste wedstrijdkilometers vóór de start van de nationale en internationale kampioenschappen.Voor de editie van 2026 vertaalt zich dat in een originele mix van Franse toppiloten en enkele internationale rijders.
Internationale en Elite MX1-rijders
Een van de blikvangers is Kevin Horgmo, die in Valence zijn seizoen 2026 aftrapt. De Noor was begin 2025 de beste niet-fabrieksrijder in MXGP en kroonde zich tot Elite MX1-kampioen, maar miste de tweede seizoenshelft door schouder- en duimblessures. Valence wordt zijn eerste wedstrijd sinds juli.
Ook het GSM Dafy Michelin Yamaha-team opent hier het seizoen.

Belangrijkste namen:
- Kevin Horgmo (Honda SR Motoblouz)
- Maxime Desprey (GSM Dafy Michelin Yamaha)
- Grégory Aranda (KTM – voorbereiding Braziliaans seizoen)
- Hector Assunçao en Henrique Henicka (KTM – Brazilië)
- Tom Guyon (Triumph – privé)
- Loïc Rombaut (7e Elite MX1 2025)
- Nicolas Vennekens (Yamaha – BEL)
- Brice Maylin
- Jimmy Clochet
- Jules Piètre
- Matéo Russi (ITA – Tec32 Triumph)
MX2 / 250cc en opkomend talent
Zwitserland en Frankrijk sturen meerdere rijders richting Valence, met een sterke vertegenwoordiging in de 250cc-klasse.
MX2 / 250cc:
- Arnaud Tonus (Zwitserland)
- Luca Diserens (Zwitserse MX2-kampioen)
- Mathis Barthez (Frans Nationaal 125-kampioen 2025)
- Matéo Bernard (Frans MX Juniors-kampioen)
- Yannis Lopez (Frans SX Juniors-kampioen – Stark Varg)
- Liam Bruneau (TMX Compétition – Inter’, 250cc 2T)
Programma, prijzengeld en praktische info
-
International-klasse: 3 manches van 20 minuten + 1 ronde, inclusief Superpoles
-
Extra klassen: Open, Veteranen/Vrouwen en 85cc (2 manches)
-
Prijzengeld: €30.130
-
Extra: 50% van de opbrengsten wordt teruggegeven aan de rijders
Tickets: €25 (enkel verkoop ter plaatse) – gratis voor kinderen onder de 12 jaar
Catering: snacks en drank ter plaatse
GPS-coördinaten: 44°53′17,90″ N – 4°53′30,29″ E
Volg MC Valence:
https://www.facebook.com/MotoClubValence/
https://www.instagram.com/moto_club_valence/
Foto’s: Ray Archer, IG Nicolas Vennekens











