Published On: 4 februari 2026
Alberto Forato maakte zijn debuut voor het Fantic Factory JM Racing MXGP-team en eindigde net naast het podium tijdens de openingsronde van de Internazionali d’Italia 2026. Ook voor de jongelingen van Fantic Factory Racing EMX was het een bemoedigend debuut, met twee XX 125-machines in de top 4 van de tweede race.
Voor Fantic, dat voor het eerst officieel naar buiten trad met de nieuwe MXGP-structuur onder leiding van Jacky Martens, had de langverwachte start van het motorcross-seizoen extra betekenis – en de eerste feedback is absoluut positief. In het diepe zand van Alghero (Sardinië) stonden Alberto Forato en Brent Van doninck al in de top zes tijdens de tijdtrainingen in een sterk bezette MX1-klasse. De twee manches bevestigden deze positieve indrukken vervolgens.
“Voorjaarsraces geven ons belangrijke aanwijzingen om ons zo goed mogelijk voor te bereiden op het komende MXGP Wereldkampioenschap, en we kunnen redelijk tevreden zijn,” aldus Davide Guarneri, Motocross Manager van Fantic Racing. “We hadden goede starts, waarbij beide Fantic XXF 450-motoren constant in de top 6 reden. In beide manches vochten we voor de derde plaats – in race 1 met Van doninck en in race 2 met Forato. Alberto stelde die positie veilig en werd vierde in het dagklassement tijdens zijn comeback-race na een lange periode van herstel en revalidatie. Dat is zeker een positief teken. Brent heeft ook al uitstekende snelheid en een goede fysieke conditie getoond. Ondanks een valpartij in de openingsronde eindigde hij de tweede race als zesde.”
“De nieuwste ontwikkeling van de XXF 450 heeft al een goed prestatieniveau laten zien,” voegde Guarneri toe. “Over het geheel genomen werkte het nieuwe team erg goed en de communicatie tussen Fantic en het team was uitstekend. Dit is een belangrijk fundament terwijl we ons werk voortzetten richting de MXGP-seizoensopener op 8 maart in Argentinië.”
Wat betreft de jonge talenten in de 125-klasse beleefde het nieuwe Fantic Factory Racing EMX-duo, Bertram Thorius en Gennaro Utech, een bemoedigende start van hun seizoen. Guarneri: “De Internazionali zijn de eerste echte graadmeter om te zien waar we staan met onze race-klare Fantic XX 125. De starts waren er zeker: Bertram Thorius zat twee keer in de top 3 en sloot de tweede race af met een geweldige tweede plaats. Hij heeft deze winter veel progressie geboekt en toont nu al een goede snelheid. We hopen dat deze lijn zich doorzet richting het EMX125 Europees Kampioenschap. Ondanks iets te veel valpartijen toonde Gennaro Utech doorzettingsvermogen en de vaardigheid om terug te vechten. Hij werd vijfde in het dagklassement dankzij een solide vierde plaats in de tweede manche, wat vertrouwen geeft.”
Slechts vier punten scheidden Utech van het podium, ondanks dat hij in de achtervolging moest na een val in de eerste bocht van race 1. Over slechts één week is er alweer een nieuwe kans om de Fantic XX 125 op het podium te krijgen tijdens de tweede ronde van de Internazionali d’Italia in Mantova.
Alberto Forato | Fantic XXF 450 | 4e totaal (7-3) “Mijn eerste race met Fantic – en mijn eerste race in acht maanden – verliep goed, ondanks twee valpartijen over de twee manches verdeeld. In race 1 kwam ik van ver terug en wist ik op te klimmen naar de zevende plaats. Ook in race 2 ging ik onderuit, maar ik kon als derde finishen, goed voor de vierde plaats in het dagklassement. We wisten niet goed wat we konden verwachten, aangezien ik nog meer trainingsuren op de nieuwe motor nodig heb, maar het ging erg goed. We hebben gezien dat we op de goede weg zijn en we blijven hard werken!”
Brent Van doninck | Fantic XXF 450 | 11e totaal (18-6) “Eerste race achter de rug hier in Alghero en ik had de hele dag een goed gevoel. We hadden een klein probleem in de eerste manche, maar deze voorjaarsraces zijn nuttig om dingen te testen en te zorgen dat alles klaar is voor de MXGP-opener in Argentinië. In de tweede manche had ik een kleine crash in de eerste ronde, maar finishte ik toch als zesde. Al met al een goede eerste test. We blijven werken om steeds dichter bij de 100% te komen.”
Gennaro Utech | Fantic XX 125 | 5e totaal (11-4) “Dit was mijn eerste race met het nieuwe team en mijn nieuwe Fantic, en ik wil iedereen bedanken voor de enorme inzet. Het was een beetje jammer van race 1, met een crash bij de start en nog een fout in de eerste ronde, maar in race 2 hebben we dat goedgemaakt met een solide vierde plaats. We eindigden slechts een paar punten van het podium. Hier kunnen we op verder bouwen!”
Utech Gennaro
Bertram Thorius | Fantic XX 125 | 9e totaal (30-2) “De eerste race op de Fantic ging best goed. Ik had twee goede starts, wat altijd belangrijk is. De snelheid was er; ik had een klein probleem in race 1, maar dat hoort soms bij motorcross. Het was absoluut een goed gevoel om als tweede te finishen in race 2. Al met al ben ik erg blij met hoe deze eerste racedag is verlopen.”
Thorius Bertram