Published On: 25 februari 2026

Team Maddii Honda ABF Italia kondigt het einde aan van de samenwerking met de Franse rijder Marc-Antoine Rossi (19). De beslissing komt er op persoonlijk initiatief van Rossi zelf, die zijn raceactiviteiten tijdelijk wil opschorten.

Marc-Antoine Rossi gold lang als een van de meest veelbelovende Franse talenten. Om zich te focussen op privézaken en in alle rust na te denken over zijn professionele en persoonlijke toekomst trekt hij er nu (even) de stekker uit.

Marc-Antoine Rossi, WK motorcross, MX2, Maddii Honda, Honda CRF250R

Hobbelig parcours

In de EMX250 blonk de Corsicaan uit in 2023 met VRT KTM Factory Juniors. Als fabrieksrijder bij Red Bull KTM in het WK MX2 kende Marc-Antoine veel pech. De voorbije seizoenen verliepen echter allesbehalve vlekkeloos: een opeenstapeling van blessures gooide roet in het eten.  Zijn passage bij Maddii Honda moest dat keerpunt worden — maar het liep helaas anders.

Ondanks de teleurstelling over het voortijdige einde van de samenwerking, staat het team volledig achter de keuze van de rijder. Teammanager Marco Maddii reageert begripvol: “We begrijpen dat Marc-Antoine een moeilijke periode doormaakt en respecteren zijn beslissing om een pauze te nemen. We wensen hem het allerbeste voor de toekomst.” Naar verluidt zou Rossi bij Maddii Honda vervangen worden door de Fransman Maxime Grau.

Marc Antoine Rossi: “Na jaren op het hoogste niveau in de motorcross heb ik besloten een stap terug te doen. De blessures hebben zich opgestapeld. Er komt een moment waarop je eerlijk moet zijn tegenover jezelf en naar je lichaam moet luisteren. Dat moment is voor mij nu gekomen. Ik wil iedereen bedanken die deze reis heeft gemaakt tot wat hij was: mijn familie, de teams waarvoor ik heb gereden, Maddii Racing en Honda HRC. Ik kijk niet met verdriet terug. Ik kijk vooruit. Het volgende hoofdstuk begint nu, en ik ben er enthousiast over. Aan de fans die mij al die tijd hebben gevolgd: dank jullie wel. Het betekende alles.”

Foto’s: Maddii Honda