Published On: 1 maart 2026

Maak je geen zorgen over de WK-voorbereiding van Liam Everts. In Lierop was niemand bekwaam op zijn noppenband langs die van Everts te zetten.

Kay Karssemakers moest zijn vroege inspanning bekopen en werd in de steek gelaten door Liam Everts. In de derde ronde moest Kay  ook Scott  Smulders laten gaan. De minder goed gestarte Mathis Valin leek de boel voerhoop te komen gooien. Heitink en Karssemakers,  die voor de Fransman van start gegaan,  moesten er aan geloven. Vervolgens ging Valin zelf in de fout. Zo kwam Mats Fredsoe in bezit van plaats drie maar zowel Karssemakers en Heitink herstelden en wezen Fredsoe terug naar plaats vijf. Smulders, wat een progressie maakte die rijder in de winter, moest veel terrein prijs geven op de ongenaakbare Everts, maar hield stevig de touwtjes van plaats twee in handen. Douwe Van Mechgelen (12) en Ian Ampoorter (18) waren de  beste Belgen.

Scott Smulders zou niet schitteren in reeks twee, hij kwam vroeg ten val. Het festival Everts begon al halverwege de start waar hij de Nestaan Husqvarna een volle lengte voor de rest lanceerde. Boeken toe voor de reeks- en eindzege. Fredsoe en Heitink leken voor het zilver en brons van de reeks te gaan. Ze hielden geen rekening met een straffe Gyan Doensen. Halfweg koers veroverde Heitink plaats twee op Fredsoe. En een jagende Doensen wees Fredsoe vier ronden voor afvlaggen naar plaats vier. Voor Valin, die de hele reeks achter de top vier aan holde. Van Mechgelen sloot reeks twee af als dertiende, Ampoorter deed dat als 28ste. De gevallen Smulders  werd nog veertiende in de slotreeks.

Eindstand (officieus): 1. Everts 50, 2. Heitink 42; 3. Karssemakers 35; 4. Fredsoe 34; 5. Valin 31.