Ken Roczen blijft indruk maken in het 450SX-kampioenschap. Na zijn overwinning in Detroit pakte de Duitser opnieuw een dominante zege en zette hij de titelstrijd helemaal op scherp. Achter hem werd stevig gevochten voor de resterende podiumplaatsen. Door de resultaten van Ken Roczen en die van Eli Tomac en Hunter Lawrence ligt het kampioenschap vijf wedstrijden van het einde helemaal open.
Roczen grijpt meteen de controle
Bij de start was het Hunter Lawrence die het snelst reageerde en de holeshot pakte, met in zijn spoor de Spaanse Jorge Prado. Prado nam even de leiding over met een stevige blockpass, maar lang kon hij daar niet van genieten. Ken Roczen mengde zich in de eerste ronde al meteen in het gevecht en ging met indrukwekkende snelheid langs beide leiders.
Deze eerste ronden uit de wedstrijd kenmerkte zich met heel wat spektakel en we kregen op een gegeven moment zelfs Roczen, Lawrence en Prado met drie breed over het circuit en de sprongen, waarna Roczen met een agressief inhaalmanoeuvre de leiding definitief in handen nam. Vanaf dat moment reed de Suzuki-rijder weg van de concurrentie en bouwde hij ronde na ronde zijn voorsprong uit.
Eenmaal op kop was Roczen, op dit enorm technische en bijwijlen gevaarlijke circuit, ongenaakbaar. Met meer dan dertien seconden voorsprong kwam hij als winnaar over de finish en pakte hij zijn derde zege van het seizoen en zijn tweede op rij.
Podiumstrijd barst los achter Roczen
Terwijl Roczen uit beeld verdween, werd het achter hem een intense strijd tussen Justin Cooper, Hunter Lawrence en Jorge Prado. Cooper werkte zich knap naar voren en wist eerst Lawrence te passeren, waarna hij ook Prado onder druk zette en voorbijging. Hunter Lawrence volgde het voorbeeld van Justin Cooper en ging in die zijn spoor ook voorbij aan Jorge Prado. In het laatste kwart van de wedstrijd zou Hunter nog enkele fouten maken en kort onderuit gaan maar gelukkig voor de Honda-rijder kon hij zijn positie behouden en alsnog als derde finishen. Justin Cooper hield het hoofd koel en maakte nauwelijks fouten en werd zo “the best of the rest” op de tweede plaats, terwijl Prado genoegen moest nemen met de vierde plek.
Massive hit for Sexton 😳 @MonsterEnergy 450 main event LIVE fueled by @OnTheRunSTL#SupercrossLIVE #SMX pic.twitter.com/3HhPkZYx4i
— Supercross LIVE! (@SupercrossLIVE) April 5, 2026
Webb sterk, Tomac verliest terrein
Cooper Webb reed een sterke inhaalrace. Vanaf de twaalfde plaats bij de start vocht hij zich terug naar de vijfde positie en passeerde daarbij ook Eli Tomac, die wederom een moeilijke avond kende en voor zijn doen ondermaats pas als zesde finishte. De KTM-piloot rijdt sinds zijn overwinning in Daytona niet meer op het niveau dat we van hem gewend zijn. De beast-mode slaat niet meer aan en de vergelijking met een tandeloze leeuw die wel wil aanvallen maar niet kan is niet uit de lucht gegrepen.
Voor Chase Sexton, die nog niet veel plezier heeft beleefd aan zijn verhuis naar Kawasaki, liep de finale uit op een drama. Nadat hij véél te kort kwam in een ritme-sectie, waardoor hij een harde impact moest verduren zagen we hem vroegtijdig de wedstrijd verlaten. Zo werd hij slechts als 22ste geklasseerd.
Titelstrijd volledig open
Met zijn tweede dagzege op rij komt onze Duitse vriend Ken Roczen gevaarlijk dicht bij de leiders in het kampioenschap. Hunter Lawrence die mogelijks nog hinder ondervind van zijn crash van vorig weekend en Eli Tomac die niet meer zijn aller beste niveau laat zien delen momenteel de leiding in de tussenstand, terwijl Roczen nog slechts vijf punten achterstand heeft. Zelfs Cooper Webb die op de vierde plaats staat is ‘slechts’ 25 punten verwijderd van de leiders en dat met nog 5 wedstrijden te gaan. Het is duidelijk: de titelstrijd in 450SX is nog lang niet beslist.
Foto: Garth Milan / Red Bull Content Pool
Ronde 12 in Saint Louis: Supercross 450 – Main Event
- Ken Roczen (Suzuki) – 23 Ronden afgewerkt
- Justin Cooper (Yamaha) – 13.295 sec.
- Hunter Lawrence (Honda) – 19.629 sec.
- Jorge Prado (KTM) – 22.410 sec.
- Cooper Webb (Yamaha) – 23.868 sec.
- Eli Tomac (KTM) – 37.901 sec.
- Joey Savatgy (Honda) – 42.604 sec.
- Malcolm Stewart (Husqvarna) – 45.743 sec.
- Garrett Marchbanks (Kawasaki) – 59.973 sec.
- Dylan Ferrandis (Ducati) – +1 ronde
- Christian Craig (Honda) – +1 ronde
- Shane McElrath (Honda) – +1 ronde
- Colt Nichols (Suzuki) – +1 ronde
- Justin Hill (KTM) – +1 ronde
- Mitchell Harrison (Kawasaki) – +1 ronde
- Grant Harlan (KTM) – +1 ronde
- Jordon Smith (Triumph) – +1 ronde
- Cole Thompson (Yamaha) – +2 ronden
- Kevin Moranz (KTM) – +2 ronden
- Jeremy Hand (Honda) – +3 ronden
- Vince Friese (Kawasaki) – +4 ronden
- Chase Sexton (Kawasaki) – +12 ronden
Kampioenschap 450 Supercross (Top20)
- Eli Tomac (KTM) 245 punten
- Hunter Lawrence (Honda) 245 ptn (-0)
- Ken Roczen (Suzuki) 240 ptn (-5)
- Cooper Webb (Yamaha) 220 ptn (-25)
- Justin Cooper (Yamaha) 198 ptn (-47)
- Joey Savatgy (Honda) 153 ptn (-92)
- Chase Sexton (Kawasaki) 144 ptn (-101)
- Malcolm Stewart (Husqvarna) 141 ptn (-104)
- Jorge Prado (KTM) 131 ptn (-114)
- Justin Hill (KTM) 117 ptn (-128)
- Dylan Ferrandis (Ducati) 114 ptn (-131)
- Christian Craig (Honda) 107 ptn (-138)
- Aaron Plessinger (KTM) 99 ptn (-146)
- Shane McElrath (Honda) 95 ptn (-150)
- Colt Nichols (Suzuki) 90 ptn (-155)
- Jason Anderson (Suzuki) 84 ptn (-161)
- Garrett Marchbanks (Kawasaki) 79 ptn (-166)
- Mitchell Harrison (Kawasaki) 51 ptn (-194)
- Jordon Smith (Triumph) 48 ptn (-197)
- Vince Friese (Kawasaki) 47 ptn (-198)











