Published On: 5 november 2025

Ducati Factory Racing MXGP maakte zonet haar plannen voor 2026 bekend. Het officiële Ducati MXGP-team wordt voortaan  geleid door het Nederlandse team van Louis Vosters. Daarmee staan er drie Desmo450 MX-fabrieksmotoren aan start.

Een nieuw hoofdstuk in de geschiedenis van Ducati begint met hun 2e volledige WK seizoen. De Italiaanse constructeur bundelt hiervoor de krachten met het team van Louis Vosters. Daarmee treedt een nieuw tijdperk aan voor de fabrikant uit Borgo Panigale die de afgelopen twee jaar een beroep deed op Maddii Racing.

Met decennia ervaring in de MXGP-paddock – eerst als sponsor en later met zijn eigen raceteam sinds 2015 – heeft ondernemer Louis Vosters zijn sporen ruimschoots verdiend. Vosters boekte o.a. met Yamaha en Fantic tal van successen als fabrieksteam.

Vanuit de indrukwekkende werkplaats in het Nederlandse Bergeijk zal het team drie officiële Ducati Desmo450 MX-fabrieksmachines inzetten in de MXGP in 2026.

De 31-jarige Zwitser Jeremy Seewer blijft aan boord. Hij bezorgde Ducati twee podiumplaatsen in 2025, maar werd in de eindstand teleurstellend 10e. Daarnaast zijn ook Andrea Bonacorsi (22) en Calvin Vlaanderen (29) bij  het team gekomen.

Bonacorsi reed dit jaar al voor het team van Vosters en werd in zijn eerste volledige MXGP-seizoen knap achtste. De dubbele Europese kampioen (EMX125, 2020 en EMX250, 2023) vervangt Mattia Guadagnini als Italiaanse MXGP rijder voor Ducati.

De Nederlander Calvin Vlaanderen het Monster Energy Yamaha Factory team voor Ducati Factory Racing MXGP. Calvin heeft 2 GP overwinningen en een MX of Nations titel met TeamNL op zijn naam.

Paolo Ciabatti, General Manager Ducati Corse Off-Road: “We zijn verheugd om deze belangrijke overeenkomst met het team van Louis Vosters aan te kondigen, ongetwijfeld een van de meest professionele in de paddock van het MXGP-kampioenschap. We hebben een langetermijnproject gedeeld met Louis, en we zijn ervan overtuigd dat we, dankzij de nauwe samenwerking tussen onze twee teams, snel de ambitieuze doelen zullen kunnen bereiken die we onszelf hebben gesteld. We zijn ook blij Andrea en Calvin bij Ducati te verwelkomen, die samen met Jeremy hun uiterste best zullen doen om de naam Ducati naar de top in de wereld van de motorcross te brengen.”

Louis Vosters, CEO en Teameigenaar: “Het is echt een droom die uitkomt om dit nieuwe hoofdstuk te beginnen met zo’n iconisch merk als Ducati, door het nieuwe fabrieksteam in de MXGP-klasse te leiden. Hun passie, technologie en onmiskenbare race-DNA sluiten perfect aan bij mijn eigen visie op motorcross op het hoogste niveau. Dit is niet zomaar een kortetermijnproject — we zijn een langdurige samenwerking aangegaan, gebouwd op vertrouwen, vastberadenheid en een gedeeld verlangen om te winnen. We delen dezelfde racestijl, en samen met het technische team van Ducati en onze mensen in de paddock, heb ik er alle vertrouwen in dat we de komende seizoenen grote vooruitgang kunnen boeken en vooraan kunnen strijden in het MXGP Wereldkampioenschap.”

Foto’s: Ducati