Alles wat je moet weten over de MX van de Keiheuvel!

Alles wat je moet weten over de MX van de Keiheuvel!
Decrease Font Size Increase Font Size Text size Print

Traditioneel organiseert KMC Mol op 15 augustus, nu donderdag dus, de Internationale Motorcross van de Keiheuvel. Dat is niet nieuw maar dit jaar mag je zeker van een frisse wind spreken! KMC Mol kende intern een heuse bestuurswissel, de omloop werd flink gemoderniseerd  en de club trok een blik straffe piloten open om dit Kempense monument een nieuw elan te geven.

De Belgian Masters of Motocross nieuwe stijl gingen voor een jaar de ijskast in maar dat mag de pret niet drukken. Komende donderdag wordt immers gestreden voor de Flanders Masters titel die wordt verdeeld op basis van de Superfinale.


In die Superfinale nemen de 18 beste Inters/Nationalen 250cc het op tegen de 18 beste Inters/Nationalen 500cc. Daarnaast heeft de organisatie 4 wildcards achter de hand om rijders die pech kenden tijdens de dag opnieuw op te vissen.

500cc: Wie volgt Glenn Coldenhoff op?

Opmerkelijke vaststelling voor wie het deelnemersveld overloopt, heel wat ex-winnaars keren ook dit jaar weer terug naar Balen. Onder hen man in vorm Glenn Coldenhoff én we maken ons op voor de komst van Jeffrey Herlings (foto onder). Ondertussen weten we ook dat ‘the Bullet’ nog niet kan racen zoals hij dat wil op de Keiheuvel. Jeffrey zal dan ook niet van start gaan in de manches maar geeft morgen wel een acte de présence én hij zal ook een speciale handtekeningsessie verzorgen!


The Hoff mag ook weerwerk verwachten van Shaun Simpson die altijd net iets meer kan in het zand van de Keiheuvel.

Kevin Strijbos (foto onder) zette dit weekend de Zweedse kampioenschapsronde van Arsunda op zijn naam bovendien heeft de JWR Yamaha rijder een ijzersterk palmares op 15 augustus! Strijbos won al drie keer de Sylvain Geboers trofee en stond er vijf keer op het podium. Daarnaast mogen we ook clubpiloot Jens Getteman, Nathan Watson en Jeffrey Dewulf tot de podiumkandidaten rekenen. Al is het voor die laatste wel afwachten hoe hij de 12u van La Chinelle heeft verteerd! Yentel Martens, de nummer drie van de Keiheuvel vorig jaar zal de wedstrijd echter moeten missen. Hij kwam gisteren immers zwaar ten val op training en brak twee ruggenwervels.


Nog schoon volk wordt verwacht in de vorm van Kevin Fors, ook al een La Chinelle uitblinker en tweevoudig wereldkampioen Steve Ramon, publiekslieveling Ken De Dycker, Petar Petrov en outsider Lars Van Berkel . Even interessant wordt het ook om te zien hoe de lokale (VLM) helden het er er van af brengen. Jens Van Meer, Mike Vanderstraeten, Bryan Engelen en Bram Valckx gaan immers allemaal op jacht naar hùn topprestatie van het jaar in een GP-waardig startveld. In laatste instantie werden de Venezolaan Anthony Rodriguez (Hutten Metaal Yamaha) en de Finse krachtpatser Harri Kullas nog toegevoegd aan het 500cc veld.

Jago Geerts in z’n achtertuin!

Balenaar Jago Geerts neemt het op de Keiheuvel op tegen stevige concurrenten.  Jago zal zeker voor winst gaan maar de tegenstand is ook in de MX2 behoorlijk straf met teamgenoot Ben Watson op kop!

Andere kleppers zijn o.a. Brent Van Doninck, Calvin Vlaanderen, Dylan Walsh, de EMX250 toppers Kevin Horgmo en Raivo Dankers, sterke noorderburen zoals Mark Boot, Kay Ebben, Rene De Jong, Lars Griekspoor en ook hier naar goede gewoonte een lange lijst ambiteuze ‘streekrijders’ van  koplampheld Andy Truyts (Beta!) over de sterke Dieter Vromans,  Greg Smets, tot de broers Arno en Jordi Van Mieghem, Brent Aerden, Wannes Van de Voorde en de ex EMX150 kampioen Jack Bintcliffe.

Of wat te denken van de verrassende Cyril Genot? Na zijn uitstekende Lommel zou het ons niet verbazen mocht de Husqvarna rijder het kwartliter podium halen. Kortom met zoveel kwaliteit in beide klassen wordt het knokken om de Superfinale te halen.

En in die Superfinale is alles mogelijk. Wie weet zet Jago de Kei wel in lichterlaaie in een rechtstreeks duel met de 500cc toppers?

Boeiend nevenprogramma

Het volledige deelnemersveld gaat nu al richting 280 het zou ons dan ook te ver leiden om elke categorie te overlopen maar voor wie de sterren van morgen willen ontdekken heeft KMC Mol ook twee boeiende klassen in de aanbieding. Zo komen zowel de gecombineerde 65cc/85cc reeksen als de 125cc met Liam Everts, Kay De Wolf in actie.

 

TIJDSCHEMA

Trainingen

Categorie Uur aanvang Uur einde Totale duur
Nieuwelingen Open 08:00 08:15 15 min
Juniors 250 / Seniors 250 08:18 08:33 15 min
Juniors 500 / Seniors 500 08:36 08:51 15 min
Jeugd+ 65cc 08:54 09:09 15 min
Beloften 125cc 09:12 09:27 15 min
Nationalen 250 / Inters 250 09:30 09:45 15 min
Nationalen 500 / Inters 500 09:48 10:03 15 min
Wedstrijden: 
Categorie Uur aanvang Uur einde Tot. duur + aantal ronden
Nieuwelingen Open 10:15 10:35 14 min + 1r/t
Juniors 250 / Seniors 250 10:40 11:05 18 min + 1 r/t
Juniors 500 / Seniors 500 11:10 11:35 18 min + 1 r/t
Beloften 125cc 11:40 12:05 20 min + 1 r/t
Jeugd+ 65cc 12:40 13:00 15 min + 1r/t
Nationalen 250 / Inters 250 13:05 13:30 20 min + 1 r/t
Nationalen 500 / Inters 500 13:35 14:00 20 min + 1 r/t
Nieuwelingen Open 14:05 14:25 14 min + 1r/t
Juniors 250 / Seniors 250 14:30 14:55 18 min + 1 r/t
Nationalen 250 / Inters 250 15:00 15:25 20 min + 1 r/t
Nationalen 500 / Inters 500 15:30 15:55 20 min + 1 r/t
Juniors 500 / Seniors 500 16:10 16:35 18 min + 1 r/t
Jeugd+ 65cc 16:40 17:00 15 min + 1r/t
Beloften 125cc 17:05 17:30 20 min + 1 r/t
Superfinale 17:35 18:00 20 min + 1 r/t

Inkomprijzen

Kinderen tot en met 14 jaar: gratis
Volwassenen vanaf 15 jaar: 25 euro
Gepensioneerden +65 jaar: 15 euro
Locatie
Omloop : 17de Escadron Lichtvliegwezenlaan, Balen
Welcome-Office : Bowling, Gerheide 48, 2490 Balen

Inschrijvingen
Inschrijven is echter nog steeds mogelijk via de BMB website tot dinsdagmiddag en daarna ook nog ter plaatse.

Voor meer informatie over de Internationale Motocross van de Keiheuvel-Balen kan je ook terecht op de site van KMC Mol

Foto’s: Gino Maes, MX July, shotbyBavo, MX Conway, Dieter Jans

Uw reacties