Karssemakers pakt het zilver voor Valk

Karssemakers pakt het zilver voor Valk
Decrease Font Size Increase Font Size Taille du texte Imprimer

De laatste wedstrijd van het Europees Kampioenschap 250cc is gewonnen door Marc-Antoine Rossi. De Fransman werd eerste en tweede op het circuit van Matterley Basin en maakt daarmee een sterke comeback na zijn blessure. Daarmee wint de VRT-rijder voor teamgenoot Ferruccio Zanchi (6-1) en Karlis Alberts Reisulis (3-4) maakt het podium compleet. De strijd om het zilver in de eindstand is gewonnen door Kay Karssemakers, hij wordt tweede in de eindstand achter Andrea Bonacorsi maar voor Cas Valk. Een sterke laatste wedstrijd voor Jens Walvoort, hij komt beide manches als tiende over de finish.

Bradley Mesters komt nu als 18e over de finish, Wesly Dieudonne (21e), Nicolas Vennekens (24e) en Lotte van Drunen (25e) komen niet tot scoren.

EMX250 – Race 1 – Classification
1. Marc-Antoine Rossi (FRA, KTM), 31:23.498; 2. Cas Valk (NED, Fantic), +0:07.978; 3. Karlis Alberts Reisulis (LAT, Yamaha), +0:14.629; 4. Maxime Grau (FRA, Husqvarna), +0:16.137; 5. Valerio Lata (ITA, KTM), +0:18.094; 6. Ferruccio Zanchi (ITA, KTM), +0:18.545; 7. Kay Karssemakers (NED, Husqvarna), +0:30.004; 8. Benjamin Garib (CHI, Kawasaki), +0:31.724; 9. Cato Nickel (GER, KTM), +1:00.793; 10. Jens Walvoort (NED, KTM), +1:04.211; 11. Samuel Nilsson (ESP, GASGAS), +1:06.357; 12. Joe Brookes (GBR, KTM), +1:07.670; 13. Mairis Pumpurs (LAT, Husqvarna), +1:09.028; 14. Gerard Congost (ESP, GASGAS), +1:13.701; 15. Xavier Cazal (FRA, GASGAS), +1:27.493; 16. Wesly Dieudonne (BEL, Husqvarna), +1:29.215; 17. Ryan Alexanderson (AUS, KTM), +1:30.558; 18. Rian King (NZL, KTM), +1:32.106; 19. Bradley Mesters (NED, Yamaha), +1:39.663; 20. Max Palsson (SWE, KTM), +1:39.997; 21. Jaka Peklaj (SLO, Husqvarna), +1:43.335; 22. Ben Mustoe (GBR, GASGAS), +1:45.741; 23. Edgar Canet (ESP, KTM), +1:47.284; 24. William Askew (GBR, Kawasaki), +1:54.204; 25. Luca Ruffini (ITA, KTM), +1:55.013; 26. Nicolas Vennekens (BEL, GASGAS), -1 lap(s); 27. Hugo Buchelot (BEL, KTM), -1 lap(s); 28. Lotte Van Drunen (NED, Kawasaki), -1 lap(s); 29. Mckenzie Marshall (GBR, KTM), -1 lap(s); 30. Kristofers Kaulins (LAT, KTM), -1 lap(s); 31. Eidur Orri Palmarsson (ISL, Yamaha), -1 lap(s); 32. Quentin Marc Prugnieres (FRA, Kawasaki), -10 lap(s); 33. Alexis Fueri (FRA, Fantic), -12 lap(s);

EMX250 – Race 2 – Classification
1. Ferruccio Zanchi (ITA, KTM), 31:40.564; 2. Marc-Antoine Rossi (FRA, KTM), +0:07.760; 3. Valerio Lata (ITA, KTM), +0:19.387; 4. Karlis Alberts Reisulis (LAT, Yamaha), +0:23.350; 5. Maxime Grau (FRA, Husqvarna), +0:25.099; 6. Quentin Marc Prugnieres (FRA, Kawasaki), +0:30.368; 7. Kay Karssemakers (NED, Husqvarna), +0:32.926; 8. Cato Nickel (GER, KTM), +0:33.421; 9. Cas Valk (NED, Fantic), +0:33.715; 10. Jens Walvoort (NED, KTM), +0:51.670; 11. Joe Brookes (GBR, KTM), +0:53.011; 12. Samuel Nilsson (ESP, GASGAS), +0:53.968; 13. William Askew (GBR, Kawasaki), +1:11.064; 14. Ben Mustoe (GBR, GASGAS), +1:17.533; 15. Edgar Canet (ESP, KTM), +1:19.234; 16. Ryan Alexanderson (AUS, KTM), +1:19.804; 17. Gerard Congost (ESP, GASGAS), +1:20.060; 18. Bradley Mesters (NED, Yamaha), +1:25.874; 19. Max Palsson (SWE, KTM), +1:26.284; 20. Mairis Pumpurs (LAT, Husqvarna), +1:30.468; 21. Wesly Dieudonne (BEL, Husqvarna), +1:32.280; 22. Rian King (NZL, KTM), +1:40.415; 23. Luca Ruffini (ITA, KTM), +1:55.177; 24. Nicolas Vennekens (BEL, GASGAS), +2:31.444; 25. Lotte Van Drunen (NED, Kawasaki), -1 lap(s); 26. Mckenzie Marshall (GBR, KTM), -1 lap(s); 27. Kristofers Kaulins (LAT, KTM), -1 lap(s); 28. Eidur Orri Palmarsson (ISL, Yamaha), -1 lap(s); 29. Kelton Gwyther (GBR, KTM), -1 lap(s); 30. Xavier Cazal (FRA, GASGAS), -3 lap(s); 31. Benjamin Garib (CHI, Kawasaki), -7 lap(s); 32. Alexis Fueri (FRA, Fantic), -9 lap(s); 33. Jaka Peklaj (SLO, Husqvarna), -10 lap(s); 34. Hugo Buchelot (BEL, KTM), -12 lap(s);

LEES MEER  Edgar Canet maakt de overstap naar rally raid

EMX250 – Overall Classification
1. Marc-Antoine Rossi (FRA, KTM), 47 points; 2. Ferruccio Zanchi (ITA, KTM), 40 p.; 3. Karlis Alberts Reisulis (LAT, YAM), 38 p.; 4. Valerio Lata (ITA, KTM), 36 p.; 5. Maxime Grau (FRA, HUS), 34 p.; 6. Cas Valk (NED, FAN), 34 p.; 7. Kay Karssemakers (NED, HUS), 28 p.; 8. Cato Nickel (GER, KTM), 25 p.; 9. Jens Walvoort (NED, KTM), 22 p.; 10. Joe Brookes (GBR, KTM), 19 p.; 11. Samuel Nilsson (ESP, GAS), 19 p.; 12. Quentin Marc Prugnieres (FRA, KAW), 15 p.; 13. Benjamin Garib (CHI, KAW), 13 p.; 14. Gerard Congost (ESP, GAS), 11 p.; 15. Ryan Alexanderson (AUS, KTM), 9 p.; 16. Mairis Pumpurs (LAT, HUS), 9 p.; 17. William Askew (GBR, KAW), 8 p.; 18. Ben Mustoe (GBR, GAS), 7 p.; 19. Edgar Canet (ESP, KTM), 6 p.; 20. Xavier Cazal (FRA, GAS), 6 p.; 21. Bradley Mesters (NED, YAM), 5 p.; 22. Wesly Dieudonne (BEL, HUS), 5 p.; 23. Max Palsson (SWE, KTM), 3 p.; 24. Rian King (NZL, KTM), 3 p.; 25. Luca Ruffini (ITA, KTM), 0 p.; 26. Nicolas Vennekens (BEL, GAS), 0 p.; 27. Lotte Van Drunen (NED, KAW), 0 p.; 28. Mckenzie Marshall (GBR, KTM), 0 p.; 29. Kristofers Kaulins (LAT, KTM), 0 p.; 30. Eidur Orri Palmarsson (ISL, YAM), 0 p.; 31. Kelton Gwyther (GBR, KTM), 0 p.; 32. Alexis Fueri (FRA, FAN), 0 p.; 33. Jaka Peklaj (SLO, HUS), 0 p.; 34. Hugo Buchelot (BEL, KTM), 0 p.; 35. Ryan de Beer (NED, KTM), 0 p.;

EMX250 – Championship Classification
1. Andrea Bonacorsi (ITA, YAM), 393 points; 2. Kay Karssemakers (NED, HUS), 362 p.; 3. Cas Valk (NED, FAN), 339 p.; 4. Ferruccio Zanchi (ITA, KTM), 312 p.; 5. Valerio Lata (ITA, KTM), 277 p.; 6. Quentin Marc Prugnieres (FRA, KAW), 264 p.; 7. Marc-Antoine Rossi (FRA, KTM), 246 p.; 8. Karlis Alberts Reisulis (LAT, YAM), 235 p.; 9. Ivano Van Erp (NED, YAM), 190 p.; 10. Maxime Grau (FRA, HUS), 168 p.; 11. Alexis Fueri (FRA, FAN), 158 p.; 12. Federico Tuani (ITA, KTM), 149 p.; 13. Samuel Nilsson (ESP, GAS), 102 p.; 14. Nico Greutmann (SUI, KTM), 98 p.; 15. Xavier Cazal (FRA, GAS), 96 p.; 16. Meico Vettik (EST, TM), 93 p.; 17. Cato Nickel (GER, KTM), 83 p.; 18. Haakon Osterhagen (NOR, FAN), 78 p.; 19. Jens Walvoort (NED, KTM), 73 p.; 20. Benjamin Garib (CHI, KAW), 65 p.; 21. Andrea Rossi (ITA, KTM), 59 p.; 22. Gerard Congost (ESP, GAS), 59 p.; 23. Edvards Bidzans (LAT, HUS), 58 p.; 24. Wesly Dieudonne (BEL, HUS), 42 p.; 25. Mairis Pumpurs (LAT, HUS), 39 p.; 26. Edgar Canet (ESP, KTM), 36 p.; 27. Saad Soulimani (FRA, KTM), 35 p.; 28. Sampo Rainio (FIN, KTM), 29 p.; 29. Kjeld Stuurman (NED, KTM), 24 p.; 30. Bradley Mesters (NED, YAM), 19 p.; 31. Joe Brookes (GBR, KTM), 19 p.; 32. Matteo Luigi Russi (ITA, YAM), 17 p.; 33. Marcus Gredinger (SWE, HUS), 14 p.; 34. Luca Ruffini (ITA, KTM), 14 p.; 35. Nicolas Vennekens (BEL, GAS), 12 p.; 36. Magnus Smith (DEN, YAM), 11 p.; 37. Bogdan Krajewski (FRA, KTM), 11 p.; 38. Roberts Lusis (LAT, GAS), 11 p.; 39. Kelton Gwyther (GBR, KTM), 10 p.; 40. Ryan Alexanderson (AUS, KTM), 9 p.; 41. William Askew (GBR, KAW), 8 p.; 42. Antonio Gallego (ESP, GAS), 8 p.; 43. Cole McCullough (IRL, KTM), 8 p.; 44. Ben Mustoe (GBR, GAS), 7 p.; 45. Pietro Razzini (ITA, KAW), 7 p.; 46. Max Palsson (SWE, KTM), 7 p.; 47. Rasmus Moen (SWE, HUS), 6 p.; 48. Martin Michelis (EST, KTM), 6 p.; 49. Liam Owens (AUS, KAW), 5 p.; 50. Magnus Gregersen (DEN, HUS), 5 p.; 51. Alfie Jones (GBR, HUS), 5 p.; 52. Fabio Alexandre Costa Completo (POR, GAS), 4 p.; 53. Ata Kuzu (TUR, YAM), 4 p.; 54. Kaarel Tilk (EST, HUS), 4 p.; 55. Joosep Parn (EST, GAS), 4 p.; 56. Efe Kemal Hid (TUR, YAM), 4 p.; 57. Ömer Uçum (TUR, KTM), 3 p.; 58. Rian King (NZL, KTM), 3 p.; 59. Yigit ali Selek (TUR, GAS), 2 p.; 60. Beytullah Gurur (TUR, KAW), 2 p.; 61. Axel Nilsson (SWE, HON), 2 p.; 62. Afonso Gomes (POR, YAM), 2 p.; 63. Toni Giorgessi (FRA, GAS), 2 p.; 64. Marnique Appelt (GER, GAS), 1 p.; 65. Paolo Maschio (FRA, KAW), 1 p.; 66. Mehmet Emin Musaoglu (TUR, KTM), 1 p.;

LEES MEER  VIDEO: Liam Everts neemt je mee achter de schermen van de MXGP in Letland

Door: Steven van Kempen/KEMCO
Foto: #RayArcherPhoto

Uw reacties

Ook te lezen

  • Team Nederland voor het WK Jeugd in Heerde

    Team Nederland voor het WK Jeugd in Heerde

    Op 13-14 juli 2024 zal het FIM Junior World Championship worden verreden op het circuit van Heerde. Het Team Nederland heeft maarliefst 17 rijders geselecteerd voor deelname aan deze wedstrijd …
  • VIDEO: Behind the Gate Episode 5

    VIDEO: Behind the Gate Episode 5

    Deze aflevering speelt zich af in Agueda en bevat een diepgaande analyse met de Sloveense rijders Tim Gajser en Jan Pancar. Ze laten de verschillende benaderingen van motorcross zien, van …
  • Edgar Canet maakt de overstap naar rally raid

    Edgar Canet maakt de overstap naar rally raid

    Eind vorig jaar kwam Edgar Canet-Ardevol in aanraking met de rally sport. De Spanjaard kwam jaren voor het RFME Junior team uit in de motocross maar blessures gooide roet in …
  • Van Dam profiteert van afwezigheid Van der Werff

    Van Dam profiteert van afwezigheid Van der Werff

    Kaylee van Dam heeft afgelopen zondag volop geprofiteerd van de afwezigheid van Britt van der Werff. In Geldermalsen won Van Dam beide manches en pakte hiermee naast de dagoverwinning ook …