Published On: 18 februari 2025

Met Jeffrey Herlings die de start van het nieuwe seizoen zal missen en Jorge Prado die naar Amerika trok, zijn de kansen van de Sloveen gestegen om voor een zesde wereldtitel te gaan. Maar is Tim Gajser daar ook op die manier mee bezig of jaagt hij niet naar een hoge plek in de statistieken?

Met vijf wereldtitels op zijn naam en 49 Grand Prix-overwinningen is Tim Gajser slechts één kampioenschap en twee GP-overwinningen verwijderd van de derde meest succesvolle rijder in de geschiedenis van de sport. Natuurlijk zijn de twee koningen van de Grand Prix Stefan Everts met tien wereldtitels en 101 GP-overwinningen en Antonio Cairoli met negen wereldtitels en 94 GP-overwinningen.

Joël Robert

Op de derde plaats staat de legendarische Joël Robert met zes wereldtitels en 50 Grand Prix-overwinningen, maar zoals we hierboven al vermeldden, is de Sloveen op jacht naar de Belgische grootheid en zou hij in 2025 heel gemakkelijk de statistieken van Robert kunnen passeren.

“Ik bedoel,” zei Gajser toen ik het hem vertelde. “Ik wist dat niet en het is leuk om dat te weten. Ik bedoel, natuurlijk is het leuk om bij deze legendes te zijn, in zo’n hoog gezelschap. We werken zeker hard en zoals je al zei, ik ben niet zo van de statistieken, maar we werken hard en we willen klaar aankomen in Argentinië. Elke GP probeer ik te winnen en het beste van mezelf te geven, maar met de ervaring die ik heb, kijken we naar het grote geheel en het doel is altijd om voor het kampioenschap te vechten. Het is een eer om in dit soort gezelschap te zijn.”

Natuurlijk zal het MXGP-kampioenschap van 2025 niet automatisch worden overhandigd aan de HRC-fabrieksrijder en dat weet hij, maar met Jeffrey Herlings die het begin van het seizoen mist met zijn ACL-blessure, is dat in het voordeel van Gajser. Wat Gajser zich wel herinnert, is dat winnen zeker beter is dan verliezen en zijn verlies in 2025 van Jorge Prado zit hem niet lekker.

“Je wilt altijd winnen, weet je. Het is nooit makkelijker om te verliezen, zeker niet als je maar met een paar punten verschil verliest. Het ging om negen of tien punten tussen Jorge en mij. Het was een moeilijke wedstrijd en ik had het gevoel dat ik dit jaar echt goed reed, een beetje meer controle, ik reed niet over mijn limiet. Ik was altijd in de comfortzone, laten we zeggen, niet altijd aan het pushen, dus ik nam altijd genoegen met de tweede of derde plaats, als ik zag dat ik te veel moest pushen en ik riskeerde nooit te veel om voor de winst te gaan. Ik had het gevoel dat ik volwassener reed, met meer ervaring, maar uiteindelijk was het niet genoeg. Soms moet je misschien iets meer risico nemen en over je limiet gaan. Ik heb weer iets geleerd, dit jaar.”

Tot nu toe in 2025 is het gevoel in het Gajser-kamp er een van blijdschap en het oog op winnen. De altijd vriendelijke Gajser heeft een goede groep mensen om zich heen en is al sinds 2015 bij HRC. Het is altijd belangrijk om een zekere situatie te hebben in je leven en in je carrière en voor Gajser is dat belangrijker dan voor vele anderen.

“Weet je, ik zeg altijd: een gelukkige rijder is een snelle rijder en je moet gelukkig zijn om snel te kunnen gaan en ik heb het gevoel dat ik op een heel goede plek zit met het team, de mensen om me heen. De mensen die ik om me heen heb, mijn vriendin, mijn vrachtwagenchauffeur, mijn kok, mijn trainers, mijn mecanicien. De mensen die ik in Slovenië heb, zijn anders dan mijn team, het HRC-team, dus ik heb twee teams om me heen. Ik heb zo’n vijf of zes mensen die nu alleen bij me zijn op Sardinië en dan tel ik de jongens van HRC nog niet eens mee. We hebben hier een huis en we doen alles samen, niet alleen het werk, we hebben ook gezellige avonden, eten en het is supergezellig en voor mij is dat belangrijk. Het helpt me ook ontspannen.”

Dus, terwijl we steeds dichter bij de openingsronde van het MXGP-kampioenschap van 2025 komen, werkt Gajser hard om zijn voorseizoen zo goed mogelijk te maken en als hij in Argentinië landt, weet hij dat hij het jaar positief en gelukkig zal beginnen.

Foto: Bavo Swijgers en archief
Auteur: Geoff Meyer en Danny Hermans