Published On: 12 mei 2025

Het Kawasaki-kamp kan tevreden zijn: Romain Febvre heeft in Lugo (Spanje) zijn tweede Grand Prix-zege van het seizoen binnengehaald tijdens de 8e ronde van het wereldkampioenschap MXGP. Een belangrijke overwinning waarmee hij zijn voorsprong in het klassement vergroot tot 49 punten.

Na een ochtend vol regen verscheen de Franse rijder eindelijk onder een opklarende hemel aan de start van de eerste manche. Met de snelste tijd tijdens de Warm-up op zak, bevestigde Febvre zijn goede vorm met een strakke holeshot. Op een doorweekte en verraderlijke omloop reed hij foutloos. De man met het nummer 3 op zijn Kawasaki bepaalde het tempo van begin tot eind, en won met meer dan tien seconden voorsprong.

De tweede manche begon even veelbelovend, opnieuw met een perfecte start. Een dubbele zege leek in de maak, tot Febvre in de afdaling na een grote tafelberg in een verraderlijke sporencombinatie terechtkwam. De voorzijde van zijn Kawasaki dook weg, en de Fransman ging onderuit. Herstart als zevende begon hij aan een spectaculaire inhaalrace, waarin hij met overtuiging naar de tweede plaats terugreed. Genoeg om ook het dagklassement naar zich toe te trekken.

Romain Febvre: “Het is altijd makkelijker als je de holeshot pakt – en dat deed ik in beide manches. In de eerste kon ik mijn eigen lijnen kiezen, mijn tempo rijden en de race controleren. Er zaten zoveel vierkante hobbels verstopt onder de modder dat je geen moment mocht verslappen. In de tweede manche wilde ik in de afdaling van lijn wisselen, maar ik kwam te ver in het midden terecht, miste mijn spoor en ging onderuit. Het was moeilijk om de motor daar weer op te rapen, en je verliest meteen veel plaatsen als je in de beginfase valt. Gelukkig vond ik snel de juiste plekken om in te halen en kon ik alsnog als tweede finishen. Pas toen ik mijn pitboard zag, besefte ik dat ik nog steeds de GP kon winnen!”

Over twee weken zal Febvre als stevige leider richting Frankrijk trekken voor zijn thuiswedstrijd. “Ik ben ontzettend blij dat ik de rode plaat meeneem naar Ernée. De GP van Frankrijk is altijd speciaal voor mij. Ik hoorde dat ze aan het circuit gewerkt hebben, hopelijk zit het weer deze keer wel mee – voor ons én de fans. Ik krijg een speciale J1-outfit en ik heb de Japanners gevraagd om iets leuks te doen met de motor.”

Eén ding is zeker: het Franse publiek staat al klaar om de heuvels van Mayenne te laten daveren voor hun kampioen!