De voortekenen wezen er niet op. Gisteren waren Vanluchene-Musset de bete in de kwalificatie. Maar de zondag draaide uit op een mini-drama.
In de eerste reeks werd het BelgiscFranse duo pas tiende. Niet normaal voor de nummers drie in de WK-sand. Maar nog voor de tweede manche van start ging poste Marvin een onthutsen dtuk op social media.
Marvin Vanluchene: “Vandaag moest ik de moeilijkste beslissing uit mijn carrière nemen… een stap terugdoen voor mijn gezondheid. Nadat ik gisteren tot het uiterste was gegaan en een hoopvolle kwalificatiezege had behaald, was mijn lichaam er vandaag gewoon niet klaar voor. Ik heb alles gegeven, maar soms moet je luisteren als je lichaam zegt: “genoeg”. Samen met het team hebben we besloten om race twee niet te starten. Veiligheid staat voorop – vooral nu we nog steeds heel zijn. Wat er nu gaat gebeuren is onzeker. De gevolgen van COVID zijn nog steeds een zware last. Maar één ding is duidelijk: ik ben ongelooflijk dankbaar voor alle steun van mijn team, sponsors en fans. Tot ziens!”
Laat ons hopen dat de wereldkampioen hersteld is tegen de Belgische WK-manche over twee weken in Lommel.