Andrea Bonacorsi komt dit seizoen niet meer in actie in het WK motorcross. De Italiaanse Red Bull Ducati Factory MXGP rijder is onvoldoende hersteld van de voedselvergiftiging die hem in Turkije parten speelde. Hierdoor slaat hij in overleg met zijn team de GP’s van China en Australië over.
Bonacorsi werd afgelopen weekend in Afyonkarahisar ziek. Hij probeerde zijn programma toch af te werken en reed op zaterdag de kwalificatierace, waarna hij zondagochtend ook aan de start van de eerste manche verscheen. Voor de tweede manche trok hij zich terug omdat hij niet op zijn normale niveau kon presteren.
Het herstel verloopt trager dan gehoopt. Daar komt bij dat de laatste twee Gote Prijzen een zware overzeese double-header vormen, met eerst Shanghai en daarna de seizoensfinale in Darwin. Ducati en de rijder besloten daarom geen risico’s te nemen.
Bonacorsi is teruggekeerd naar Italië voor verdere medische onderzoeken. Of zijn deelname aan de Motocross of Nations in het gedrang komt, is nog niet bekend. Bekijk hier de deelnemerslijst voor de GP van China.
Foto: Samo Vidic / Red Bull Contentpool











